ethno fusion in Kosovo

Ethno Fusion

Posted Posted in Projects

Third musical project is called Ethno Fusion who mixed ethnic music with fusion and electronic rhythms. Click to see photos   Concert Ethno Fusion in National Theater in Kosovo www.ertaniliyaz.com release info! “ETHNO FUSION” which held on 08. November 2014, at 20:00 at the National Theatre of Kosovo. In this special concert from internationally known […]

Latino Flute Project – Europa (cover)

Posted Posted in News, Video

  7 th edition of international biennial Flute sounds festival @ Hamam Jazz Bar, Prishtina, Kosovo Flauti Latin / Latino Flute Project Visar Mehmeti – Flaut, Agron Peni – Kitar, Xhemil Gjini – Perkusione, Ertan Ilyaz – Cajon set, Fatlind Ferati – bass kitar   Edicioni i 7të i Festivalit Internacional bienal “Tingujt e Flautit”– Prishtinë […]

Ethno Flamenco Cuma Prizren’de Konser Veriyor (TR)

Posted Posted in Media

Perşembe 13 Şubat 2014 07:31 Prizren Yunus Emre Türk Kültür Merkezi desteğiyle Cuma (14.02.2014)  saat 19.00’da “Xhemajli Berisha” Kültür Evi Salonu’nda Ethno Flamenco topluluğu konser verecek.Ethno Flamenco, 2011 yılında Kosova etnik müziğini ve Flamenko müziğini bir araya getiren Ertan İliyaz ve müzisyen arkadaşları  tarafından kuruldu. İlk konserlerini 16 Aralık 2011 yılında Priştine Ulusal Tiyatroda verdiler.  […]

Agron Peni sjell koncertin e tretë solistik

Posted Posted in Media

Kitaristi Agron Peni këtë të mërkurë, 5 qershor, do të sjellë koncertin e tretë solistik të tij. Edhe kësaj here Agroni do të vijë i shoqëruar edhe nga Ertan Iliyaz (në kajon) dhe një varg instrumentistësh të tjerë. Koncerti do të përmbajë krijime origjinale të kitaristit Agron Peni, disa prej të cilave paraqiten për herë […]

ethno flamenco

Realizohet Cd-ja “Ethno&Flamenco” (shqip)

Posted Posted in Media

Më 4 prill në Hamam Jazz Bar pritet të promovohet Cd-ja “Ethno &Flamenco’ një bashkëpunim në mes të instrumentistëve Agron Peni (Flamenco Gitar) dhe Astrit Stafa (Fretless Gitar, UD), i realizuar nga Ertan Iliyaz. Programi i DVD koncertit përmban vepra origjinale të kompozuara nga Agron Peni dhe Astrit Stafaj e po ashtu edhe përpunim të […]