MÜZİSYEN ERTAN İLİYAZ’DAN UNUTULMAZ BİR KONSER DAHA (TR)

Priştine’de düzenlenen konserde batı ve doğu ezgileri birleşerek dinleyicilere müzik ziyafeti yaşatıldı.

Daha önceleri dört başarılı konsere imza atan Müzisyen Ertan İliyaz, Priştineli müzik severlere birkez daha unutulmaz bir akşam yaşattı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen konser organizasyonu “Ethno Fusion” başlığı altında gerçekleşti.

“Ertan Iliyaz & Friends V” Müzik grubunun sahne aldı konser iki bölümden oluştu. Doğunun ve batının esintilerini etnik müzik ile birleştiği konser Ulusal Tiyatro’da düzenlendi.

Konsere Sibirya’dan tanınmış sanatçı Vladiswar Nadishana da katıldı. Sanatçı, Hang Drum, Hibrid Kaval ve birçok değişik müzik aleti ile konsere farklı bir hava kattı. Konserde ayrıca, NONAME isimli grup da sahne aldı.

Konserin ardından Kosovaport mikrofonlarına konuşan Ertan İliyaz, Sibiryalı müzisyen misafirlerinin konserlerine yer alması fikrinin kendisine ait olduğunu belirterek, Kültür Bakanlığı ve Berlin’deki Büyükelçiliğin bu konuda kendilerine çok yardımcı olduğunu söyledi. İliyaz, konserin ilk bölümünün akustik, ikinci bölümünün ise elektronik olarak gerçekleştiğini ifade etti.

Sibiryalı müzisyen Vladiswar Nadishana ise, “Ertan İliyaz ve müzisyen arkadaşlarıyla çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Birçok kültüre sahip bir ülkeye gelip müzik yapmak benim için büyük bir onur. Bu benim için önemli bir deneyim. Çok keyif aldım” dedi.

Kosovalı Müzisyen Astrit Stafai de Sibiryalı müzisyen ile birlikte aynı konserde çalmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Stafai, Ertan ile birlikte daha önceleri de birlikte çalıştıkları konserlerden de büyük keyif aldığını ifade ederek, katılımın yoğun olmasından dolayı da gururlandığını kaydetti. Her zaman değişik işlere imza atmak için uğraştıklarını dile getiren Stafai, konserden büyük keyif aldığını söyledi.

Müzik severlere unutulmaz dakikalar yaşatan sanatçılar uzun süre ayakta alkışlandılar./kosovaport/

kosovaport ethno fusion 2 kosovaport ethno fusion 3