KOSOVA’DA MÜZİKTE BİR İLK (TR)

Kosova’da , Aralık ayı sonlarına doğru önemli bir rmüzik olayına imza atılacak.

Kosova’da ilk kez klasik müzil eşliğinde oryental ve flamenko ritimleri konseri düzenlenecek.

Konserin organizayonunu da üstlenen  Ertan İliyaz ( cajon set) ve Agron Shujaku (piyano )  “Classical Ryhthm”  konser içerçevesinde, çok farklı bir yaklaşım ile klasik müzik bir yandan , diğer tyandan da oryental ile Flamenko arasında sentez oluşturan bir müzik tarzı sergileyecek.

Konserde J.S.Bach, L.W. Bethoven, F. Schubert ve W.A Mozart tarafindan bestelenmis eserler oryental ve flamenko ritimin eşliğinde icra edilecek.

Konserlerin amacı,  müzik kültürüne sahip çıkmak ve  Kosova’da müzisyenlerin din,dil, ırk ayrımı  gözetmeksizin , Doğu ve Batı’yı bir araya getirmektir.

Soprano Besa Lugiqi, Percussion Xhemil Gjini, Violoncello Arzie Jusufi ve ayrica Ballerin cifti Sinan Kajtazi dhe Luljeta Ademi, konserin özel konuk sanatçıları olacak.

Kosova   Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Kosova Ulusal Tiyatrosu, Pristine Belediyesi Kültür Müdürlüğü  tarafından desteklenen konsere,   Cinema 6 Dimensional, Prishtina Stars, Moto Company, Tajmahal, , Agolli Saç ve Makyaj, Guru caffe, Kent Fm, Kosovaport.com  ve Telegrafi .com  haber portalları sponsorluk sağlamaktalar.

“Classical Ryhthm”  konseri  23 Aralık 2012 tarihinde  de Priştine’de  Ulusal Tiyatro salonunda saat 20:00’de  düzenlenecek.