Kosova’da İlk Kez Klasik Müzik Eşliğinde Oryantal ve Flamenko Ritimleri (TR)

Classical Rhythm - Ertan ILIYAZ

Cuma 21 Aralık 2012 14:49

Agron Shujaku (Piano), Ertan İliyaz (Cajon set)  tarafından Klasik müzik ile oryantal ve flamenko ritimleri tarzı icra eden “CLASSICAL RYHTHM” müzik konseri 23 Aralık 2012 Pazar akşamı saat 20:00 ‘da Priştine Ulusal Tiyatro salonunda düzenlenecektir.


Konser organizasyonunu üstlenen Ertan İliyaz,  projenin amacının yeni sanat ve sanatçılar ile işbirliği yapmak olduğunu belirtti. Konserde J.S.Bach, L.W. Bethoven, F. Schubert ve W.A Mozart tarafından bestelenmiş eserler oryantal ve flamenko ritmi eşliğinde icra edilecektir.


Konserin özel konukları, sanatçılar Soprano Besa Lugiqi, Percussion Xhemil Gjini, Violoncello Arzie Jusufi ve ayrica Ballerin çifti Sinan Kajtazi ile Luljeta Ademi olacak.


Müzisyen Ertan İliyaz,  bu konserlerle, müzik kültürüne sahip çıkılması, Kosova’da müzisyenler arasında din, dil, ırk ayrımcılığı yapmadan Doğu ve Batıyı bir araya getirmenin hedeflendiğini söyledi.


Konser,  Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kosova Ulusal Tiyatrosu, Priştine Belediyesi Kültür Departmanı  desteğiyle gerçekleşecek.


 “Klasik ve Ritim” Projesi, Ertan İliyaz tarafından yürütülen ilk proje değildir. Bir yıl önce “Ethno Flamenco” konser ve DVD projesi aynı kurumlar tarafından desteklenmiş ve Kosova’nın değişik yerlerinde konserler verilmiştir.