ETNİK FLAMENKO KONSERİ MEST ETTİ (TR)

Kosova müzik severleri  Ertan İliyaz ve müzisyen arkadaşları tarafından Priştine Ulusal Tiyatro salonunda düzenlenen konser ile unutulmaz dakikalar yaşadılar.

Agron Peni ve Astrit Stafai tarafından bestelenmiş eserler flamenco ve etnik bir tarzla icra edildi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği konserde çalınan parçalar uzun uzun alkışlandı. Konserin özel konuk sanatçısı  Mezzo Soprano Lindita Hakaj, Ertan İliyaz ve müzisyen arkadaşları eşleğinde söylediği parça ile salonu coşturdu.

Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Priştine, Kosova Ulusal Tiyatrosu, Priştine Belediyesi Kültür Departmanı  tarafından desteklenen konser  1 saat sürdü.

Konsere, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Cüneyt Ustaibo, Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği temsilcileri, TİKA temsilcileri yanı sıra çok sayıda aydın ve sanatçı da katıldı.

Konserin ardından düzenlenen kokteylde tebrikleri kabul eden Ertan İliyaz, Kosovaport’a yaptığı açıklamada konsere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Düzenledikleri konserle Kosova’da yaşayan Türk ve Arnavut halkını biraraya getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Ertan İliyaz, yeni konser ve projelerin de müjdesini verdi./kosovaport/

http://www.kosovaport.com/etnik-flamenko-konseri-mest-etti/