DÖRDÜNCÜ TÜRK CAZ HAFTASI: 5 GÜN 3 KENT

Turkish jazz week , roportaj ela kasap & ertan iliyaz

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türk Caz Haftası yine çok konuşulacak.

Bu yıl 14-18 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Türk Caz Haftası kapsamında Priştine yanı sıra Prizren ve Yakova’da da konserler verilecek. Priştine Ulusal Tiyatro’da 14 Nisan Salı günü saat 20:00’de yapılacak açılışta TELVİN sahne alacak.

Türk Caz Haftası’nın Genel Koordinatörlüğünü üstlenen Ertan İliyaz, Kosovalıların sabırsızlıkla beklediği bu müzik şölenin detaylarını Kosovaport’a anlattı.

Aynı zamanda müzisyen olan Ertan İliyaz, Türk Caz Haftası’nın bu yıl beş gün süreceğini ve Caz Haftası’nın Kosova’nın her yerinde büyük ilgi gördüğü için Prizren ve Yakova’da da konserler düzenlemeye karar verdiklerini belirtti. “Türk Caz Haftası gelecek yıl da düzenlenirse eğer Mitroviça ve Gilan gibi belediyelerde de konserler verilebilir. Büyük organizasyonlar genelde Priştine’de oluyor ve sanki diğer kentler biraz uzak kalıyor bu etkinliklerden. Bu yüzden düşündük ki Prizren ve Yakova’da da konserler olsun” diyen Ertan, Yakova’da ilk kez bir caz etkinliğinin yapılacağını ifade etti.

Ertan, Caz Haftası’nda çok önemli sanatçı ve grupların yer alacağını söylerken, Erkan Oğur, Engin Recepoğulları, Kağan Yıldız, Asena Akan, Sibel Köse, Turgut Alp Bekoğlu, Pinhani grubunun gitaristi Akın Eldes gibi Türkiye ve dünyada ad yapmış Caz sanatçılarının Kosovalılara müzik ziyafeti yaşatacağını kaydetti.

Türk Caz Haftası boyunca çalışma atölyeleri olacak. Atölye çalışmaları Priştine ve Yakova’da yapılacak. Ertan İliyaz, Priştine’de yapılacak atölye çalışmasının Priştine Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  işbirliğinde ve Yakova’da yapılacak atölye çalışmasının da Prenk Yakova Müzik Okulu’nun işbirliğinde yapılacağını kaydetti.

14 Nisan Salı günü TELVİN ile Priştine’de yapılacak açılışın ardından 15 Nisan Çarşamba günü Prizren Kültür Evi’nde TAD Band, 16 Nisan Perşembe günü Volkan Hursevet Quarted Priştine Kırmızı Salon’da, 17 Nisan Cuma günü Asena Akan Band Yakova Kültür Sarayı’nda Caz severlerin karşısına çıkacak. Türk Caz Haftası’nın kapanışı ise 18 Nisan Cumartesi günü Ulusal Tiyatro’da Sibel Köse Quarted tarafından yapılacak. Konserler saat 20:00’da başlayacak.

Caz severler konserleri ve sanatçılarla ilgili ayrıntılı bilgileri, Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden takip edebilirler./kosovaport/

 

Turkish jazz week , roportaj ela kasap & ertan iliyaz
Turkish jazz week , roportaj ela kasap & ertan iliyaz

 

 

 

 

 

DÖRDÜNCÜ TÜRK CAZ HAFTASI: 5 GÜN 3 KENT