Cuma Akşamı Etno Flamenco Konseri Düzenlenecek (TR)

ethno flamenco

Priştine’nin Ulusal Tiyatrosunda 16. Aralık 2011 Cuma akşamı Ertan İliyaz ve arkadaşları tarafından Etnik ve Flamenko konseri düzenlenecek. Agron Peni ve Astrit Stafai tarafından bestelenmiş eserler Flamenko ve etnik bir tarzla icra edilecektir.


Konserin özel konuk sanatçısı Mezzo Soprano Lindita Hakaj olacaktır.


KosovaHaber’e yaptığı açıklamada Ertan İliyaz, “Bu konserin organizasyonunun amacının yeni sanat ve sanatçılar ile işbirliği yapmak olduğunu belirtti.


İliyaz ayrıca konseri, kendisine bir nevi yol gösteren ve geçenlerde vefat eden amcasının anısına düzenlemekte olduğunu da ileri sürdü.

Bu tür müziği sevenler için düzenlenecek konser, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Priştine Ulusal Tiyatrosu, Priştine Belediyesi Kültür Departmanı tarafından desteklenmektedir.


Ayrıca aralarında Gording-Germany, Prishtina Stars, Atlas Jet, Motto Company, Tajmahal, Virüs Desinge, Agolli Saç ve Makyaj, Anderr caffe, Kent Fm, Kosovaport, Telegrafi.com şirketleri de ilgi göstererek, konserin özel sponsorları olacaktır.

Müzisyenler hakkında bilgiler:


– Agron Peni, Kasik gitar eğitimi almış, daha sonra Flamenko eğitimiyle uğraşan ayrıca Kosova’da ünlü Latino Band grubun lideridir.


– Astrit Stafaj, müzik teorisi eğitimini bitirip, etnik müzik türüne yakin tüm telli çalgılar ile ön plana çıkmış, ayrıca birçok sanatçıyla çalışmıştır.


 Ertan Iliyaz altı yıllık piyano eğitiminden sonra, Kosova ve Istanbul’da perkusion ve vurmalı çalgılara yönelip, Rock, Etnik, Jazz ve Flamenko müzik türünü çeşitli grup ve orkestralarda icra etmiş, şu an ise Latino Band ile percusion çalmaktadır.