W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Prishtina me koncert multietnik

Posted on Aug 14, 2018 in Media

Prishtina me koncert multietnik

Sonte në kryeqytet do të mbretërojnë tingujt e muzikës bashkëkohore ballkanike dhe amerikane,  organizuar nga ‘Ertan Iliyaz & Friends’, të cilët sjellin edicionin e 8-të të këtij koncerti multietnik. Nga ora 20:00 në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë, do të performoj bendi ‘NY Gypsy All Stars’, shoqëruar prej njërave nga orkestrave simfonike më të famshme në Evropë ‘Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’. Zyrtarja për mardhënie me publikun Dardana Goranci Iliyaz, në një prononcim për Radio KFOR-in shpalosi detaje nga koncerti i...

Read More