W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Latino Flute Project @ International biennial Flute sounds 29/09/2014

Posted on Sep 20, 2014 in Events, Multimedia

Latino Flute Project @ International biennial Flute sounds 29/09/2014

7 th edition of international biennial Flute sounds festival @ Hamam Jazz Bar, Prishtina, Kosovo Come and enjoy with us with Latin flute sounds project 29/09/2014 time : 22:00 Flauti Latin / Latino Flute Project Visar Mehmeti – Flaut, Agron Peni – Kitar, Xhemil Gjini – Perkusione, Ertan Ilyaz – Cajon set, Fatlind Ferati – bass kitar   Edicioni i 7të i Festivalit Internacional bienal “Tingujt e Flautit”– Prishtinë Kosovë Facebook event...

Read More

Latino Bend feston 10-vjetorin e krijimit (ALB)

Posted on Aug 15, 2014 in Media

Latino Bend feston 10-vjetorin e krijimit (ALB)

Grupi i njohur kosovar, Latino Band, më 14 dhjetor do të performojë në Teatrin Kombëtar të Prishtinës në një koncert të veçantë që do të shënojë dhjetëvjetorin e themelimit të grupit. Në koncertin, i cili organizohet nga Ertan Iliyaz dhe miqtë e tij, përveç anëtarëve të Latino Band, do të ketë edhe shumë mysafirë të veçantë, përfshirë edhe shkollën e vallëzimit “Evolution Dance”, që po ashtu feston pesë-vjetorin e krijimit. “Është kënaqësi e madhe për mua që Grupi Latino feston 10 vjetorin edhe atë me një koncert, i cili do të jetë...

Read More