W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

“Ethnically jazz” me ngjyrat unike të muzikës unike

Posted on Dec 17, 2015 in Media

“Ethnically jazz” me ngjyrat unike të muzikës unike

Prishtinë, 15 dhjetor – Kur fiken dritat, në sallën e Teatrit Kombëtar të Kosovës dëgjohet vetëm bas – kitara. Fokusohet Fatlind Ferati. Më pas në skenë ngjitet bateristi Ardian Bakalli derisa ndriçohet edhe ana e djathtë e skenës. Një tjetër projektor ndizet kur trios u bashkohen edhe kitaristi Driton Bejtullahu dhe saksofonisti Gazmend Muhaxheri, shkruan sot “Koha Ditore”. Ambienti zdritet në tërësi derisa shihet edhe pianoja e sinti, pranë të cilave ulet Ertan Iliyaz. Kjo pesëshe të dielën mbrëma hapi koncertin “Ethnically jazz” me melodinë që...

Read More