W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Ethno Flamenco Cuma Prizren’de Konser Veriyor (TR)

Posted on Aug 15, 2014 in Media

Ethno Flamenco Cuma Prizren’de Konser Veriyor (TR)

Perşembe 13 Şubat 2014 07:31 Prizren Yunus Emre Türk Kültür Merkezi desteğiyle Cuma (14.02.2014)  saat 19.00’da “Xhemajli Berisha” Kültür Evi Salonu’nda Ethno Flamenco topluluğu konser verecek.Ethno Flamenco, 2011 yılında Kosova etnik müziğini ve Flamenko müziğini bir araya getiren Ertan İliyaz ve müzisyen arkadaşları  tarafından kuruldu. İlk konserlerini 16 Aralık 2011 yılında Priştine Ulusal Tiyatroda verdiler.  Konserin DVD sini yayınlayan Ertan İliyaz, daha sonra Gjakova, Prizren kentleri olmak üzere,  Makedonya ve Türkiye’de bir...

Read More

“Ethno and Flamenco” pushton adhuruesit e muzikës (Alb)

Posted on Aug 15, 2014 in Media

“Ethno and Flamenco” pushton adhuruesit e muzikës (Alb)

Publikuar: 06.04.2012 – 09:54 Prishtinë, 6 prill – Disa muaj më parë në një lokal në kryeqytet dy kitara ishin mbështetur për piano. Aty po darkonin Agron Peni dhe Astrit Stafai. Krejt rastësisht kishin kapur në dorë kitarat dhe kishin nisur të luanin. Agroni me tinguj klasikë dhe tinguj të flamengos nga njëra anë, e Astriti me jazz, pop e muzikë popullore tradicionale do të ishte kombinimi i një fillimi të ri. Të dy qenë bindur se duhen të thellonin bashkëpunimin. Gjashtë muaj më parë ata do të themelonin duon “Ethno and Flamenco” Shumë shpejt do...

Read More

Agron Peni sjell koncertin e tretë solistik

Posted on Aug 15, 2014 in Media

Agron Peni sjell koncertin e tretë solistik

Kitaristi Agron Peni këtë të mërkurë, 5 qershor, do të sjellë koncertin e tretë solistik të tij. Edhe kësaj here Agroni do të vijë i shoqëruar edhe nga Ertan Iliyaz (në kajon) dhe një varg instrumentistësh të tjerë. Koncerti do të përmbajë krijime origjinale të kitaristit Agron Peni, disa prej të cilave paraqiten për herë të parë tek ne. Koncerti do të zhvillohet në Teatrin Oda në Prishtinë me fillim nga ora 20. Veç Agronit dhe të ftuarit special, Ertan Iliyaz, në koncert do të performojnë edhe të ftuar të tjerë si: Fatlind Ferati (bass kitarë); Xhemil...

Read More

Ethno | Flamenco DVD Promotional Trailer

Posted on May 13, 2012 in Multimedia, Video

Ethno | Flamenco DVD Promotional Trailer

“ETHNO FLAMENCO” LIVE DVD Promotional Trailer The film is directed by “Divan Production” First project named Ethno Flamenco who mix balkan ethnical music a special albanian music with flamenco rhythms Agron PENI Ertan ILIYAZ Astrit STAFAI “ETHNO FLAMENCO” LIVE DVD Promotional Trailer Recorded at National Theater of Kosova / Prishtina December 16th 2011 ETHNO FLAMENCO LIVE DVD Concert Film. Coming soon … =================================== Concert Organization by Ertan ILIYAZ Ethno | Flamenco Concert – Agron Peni – Flamenco...

Read More

Ethno Flamenco Project – Agron Peni – Ertan Iliyaz – Astrit Stafai

Posted on May 6, 2012 in Multimedia, Video

Ethno Flamenco Project – Agron Peni – Ertan Iliyaz – Astrit Stafai

Sound Check with Ethno Flamenco Project @ Hamam Jazz Bar Prishtina 19/04/2012

Read More